Kommenteeri

Kolmas aasta järjest: visuaalkunstifestival Viljandi Tuled 2023

10.–12. veebruarini toimub Viljandis kolmandat korda visuaalkunstifestival Viljandi Tuled. Festivali tänavuses programmis on oma koht nii välisintallatsioonil, tänavanäitusel, välikinol, luulel kui ka tantsul ja muusikal.


Kui varasematel aastatel on installatsioonidega täidetud erinevaid hooneid, siis sel korral täidab valguskunstnik Martin Makarevitš kunstiga hoopis Valuoja oru. Installatsiooni loomisel teeb Makarevitš koostööd Argo Valsiga, kes sepitseb installatsioonile helikujunduse. 

Lisaks loovad Rene Liivamägi ja Lauri Lüdimois valgus- ja heliinstallatsiooni.

Südalinnas asuvasse Arkaadia aeda jõuab Kerttu Kruusla valgusmaalingute portreenäitus, Viiratsisse viivas jalakäijate tunnelis esitab omaloomingut Adeele Jaago ning tantskunsti tutvustavad Johhanna Anett Toomel, Helle Mari Toomel ja Katrin Kubber Lemoot kompaniist. Samuti toimetavad linnaruumis Viljandi kunstikooli õpilased ja õpetajad ning Kogukonnakino näitab majaseinale õudusfilmi "Vampyr" (1932).

Õhtustel pidudel astuvad üles räpigrupp 5loops ning eksperimentaalne helidisainer Rando Arand, kes seikleb breakbeat'i, future jazz'i, elektroonilise muusika piirimail. 

Erinevad sündmused ja objektid on paigutatud linnaruumi niiviisi, et neile on võimalik juhuslikult peale sattuda. 

Kas tuled? 


Lisa kommentaar

Email again: