Visuaalkunstifestival Viljandi Tuled toob Viljandisse hiigelmao

Lõppenud on festivali Viljandi Tuled rahvusvaheline open call, millele reageeris 133 kunstnikku ja kunstnike kooslust üle maailma. Open calli žürii valis saadetud ideekavandite hulgast võitjaks Süüria-Prantsusmaa arhitektide rühmituse UV LAB idee, mille tulemusena peaks järgmise aasta veebruaris Viljandisse kerkima puidust Ouroboros -  iidne sümbol, mis kujutab madu, kes sööb oma saba.


Loe lisaks

Viljandi Tuled süttivad taas 28.-30. jaanuar

Teist korda toimuva visuaalkunstifestivalini on jäänud vähem kui üks nädal. Esimene aasta oli peamiselt valguskunsti suunaga, aga sel korral oleme avardanud enda jaoks visuaalkunsti kandepinda ja festivalil osaleb väga mitmekülgne valik kunstnikke ja grupeeringuid, kes tegelevad maailma tõlgendamisega läbi visuaalkunsti.
Loe lisaks

Kogukonnaprojekt "Prügi teisel pool akent"


Prügi tekib maailmas iga hetkega juurde, kuid me ei ole siiani suutnud välja mõelda, mida sellega peale hakata. Kuidas saada prügi “ära pandud” nii, et see loodusele ja meie elukeskkonnale kahju ei teeks? Kuigi tundub, et prügiteema on ajast ja arust, siis prügi sorteerimine valmistab siiani küsimusi ka visamatele prügisorteerijatele ning oma tarbimisharjumusi on üksikindiviidil väga raske muuta ilma tootjate omapoolse panuseta.
Loe lisaks

Arhiiv