Viljandi Tuled süttivad taas 28.-30. jaanuar

Teist korda toimuva visuaalkunstifestivalini on jäänud vähem kui üks nädal. Esimene aasta oli peamiselt valguskunsti suunaga, aga sel korral oleme avardanud enda jaoks visuaalkunsti kandepinda ja festivalil osaleb väga mitmekülgne valik kunstnikke ja grupeeringuid, kes tegelevad maailma tõlgendamisega läbi visuaalkunsti.
Loe lisaks

Kogukonnaprojekt "Prügi teisel pool akent"


Prügi tekib maailmas iga hetkega juurde, kuid me ei ole siiani suutnud välja mõelda, mida sellega peale hakata. Kuidas saada prügi “ära pandud” nii, et see loodusele ja meie elukeskkonnale kahju ei teeks? Kuigi tundub, et prügiteema on ajast ja arust, siis prügi sorteerimine valmistab siiani küsimusi ka visamatele prügisorteerijatele ning oma tarbimisharjumusi on üksikindiviidil väga raske muuta ilma tootjate omapoolse panuseta.
Loe lisaks

Alternatiivsed traditsioonid aastavahetuseks

Me elame hetkes, mil mõned elulised sündmused on teistsugused kui tavaliselt. Pandeemia on pannud väga paljusid eluvaldkondi oma sätestatust muutma, aga see pandeemia ei ole tihti ainuke põhjus, miks osad asjad võiks muutuda. Äkki meil on aeg ka mingiteks uuteks traditsioonideks?
Loe lisaks

Siim Reispass: "Uudishimu"

Seda uudishimu asja saab mitme kandi pealt vaadata. Mitu teadust saab oma asja ja joont ajada. Uurida. Mis ajab uurima? Uudishimu. Äkki see ongi kaua oodatud igiliikur. Üks teadus teab rääkida, et see uudishimu. See puht inimlik ja ka loomalik, noh osadel loomadel, uudishimu premeerib meid hormoonide ja opioididega kui me saame midagi uut teada. Sõltuvus. Uudishimu võib olla narkomaania, eriti põletavalt võib see leegitseda kollases ajakirjanduses. Paparazzo peamiseks motivaatoriks ei ole uudishimu, pigem raha. Kui tuleme tagasi uue informatsiooni omandamise auhinna tseremooniale siis see selgitab kuulujuttude ja kollase ajakirjanduse populaarsuse. Inimene on laisk, see info on uus ja väga pingutama ei pea ning premeeritakse ka. Easy money või „kahe parri geika”.

Loe lisaks

Iseseisev installatsioon Viljandi vanalinnas

Pühapäeval ilmus Posti tänava parki omaalgatuslik valgusinstallatsioon.

(https://sakala.postimees.ee/7137995/jaak-joala-kuju-rajamine-andis-valgusinspiratsiooni)Imelikul kombel ei haaku kajastuse pealkiri installatsiooni sisuga ja artikli sisu on ka lakooniliselt lühike. Ei ühtki kommentaari, selgitust ega muud peale fakti, et sel tegevusel puudus avaliku ürituse luba. Igas mõttes proovitakse jätta mulje, et see ei ole tähelepanuväärne sündmus. Kuni selleni välja, et vähem kui 24h hiljem ilmub Sakalas järgmine kajastus samast asukohast, mis kuulutab Jaak Joala monumendi vundamendi valamist.
Loe lisaks

Arhiiv