Kommenteeri

Viljandi Tuled süttivad taas 28.-30. jaanuar

Teist korda toimuva visuaalkunstifestivalini on jäänud vähem kui üks nädal. Esimene aasta oli peamiselt valguskunsti suunaga, aga sel korral oleme avardanud enda jaoks visuaalkunsti kandepinda ja festivalil osaleb väga mitmekülgne valik kunstnikke ja grupeeringuid, kes tegelevad maailma tõlgendamisega läbi visuaalkunsti.
Sel aastal oleme kutsunud festivalile laiema haardega visuaalkunstnikke; festivalil osaleb koreograafe, tänavakunstnikke, tantsijaid, butafoore, lavakunstnikke, skulptoreid ja sekka ka mõned valguskunstnikud. Lõppude lõpuks on see siiski valgus, mis kõik nähtavaks teeb ja visuaalsust saab tajuda läbi kõikvõimalike erinevate tõlgenduste. Mõtestamise mitmekesistamine ja selle Viljandis esile toomine ongi meie eesmärk.

Kokku sel korral neljas erinevas pooleldi või täiesti mahajäetud asukohas saab näha, kuidas kunstnikud, kellel pea kõigil on oma seos Viljandiga, tunnetavad hetkeseisu, mis toimub laiemalt maailmas või siis täpselt selles ruumis, kuhu installatsioon on püsti pandud. Osad kunstnikud ja grupeeringud on hetkel tegevad Viljandis, osad on linnaga kaugemalt seotud või on üle aastate siia tagasi sattunud.

Teemade valik on lai, vaatepunktid on väga mitmekülgsed ja tehnoloogiad ja ülesehitused erinevad. Näeme Viljandis 28.-30. jaanuar ja vaatame visuaalkunstireaalsusega tõtt.

Lisa kommentaar

Email again: